×
Sport Prill 2013
Shoqata e Futbollit CECAFA, e cila përfshin klubet kryesore të Afrikës Qendrore dhe Lindore, vendosi të zhvillojë një turne rajonal këtë vit në rajonin sudanez të Darfurit, ku prej 10 vjetësh po vazhdon një konflikt i përgjakshëm ushtarak.
Hokejistët rusë fituan të dielën ndeshjen finale të Lojrave çeke të Hokejit, duke u shpallur kampionë të Euro Hockey Tour.
Sulmuesi i klubit të futbollit "Liverpool" Luis Suarez kërkoi ndjesë për incidentin e
Stadiumi në Brazil, në të cilin duhet të zhvillohet ndeshja e parë e futbollit e Kupës së Konfederatave, nuk do të hapet ditën e dielë, siç është planifikuar.
Më 18 prill në dy arena akulli të Parkut Olimpik në Soçi fillon
Nga data 3-7 prill në kryeqytetin e Universiadës XXVII Verore Botërore - Kazan - do t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28