×
Sport Maj 2012
Koha e Lojrave Olimpike Dimërore të vitit 2014 në Soçi po afrohet me shpejtësi. Transmetimet nga arenat sportive do t’i ndjekin miliona teleshikues. Ata shpresojnë të shikojnë transmetime spektakolare, të pasura me informacion dhe të realizuara në nivelin më modern.
Hokeistët e kombëtares ruse, të cilët fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror, mbërritën në Moskë. Në aeroport ekipin e pritën tifozët e entuziazmuar.
Hokeistët rusë fituan Kupën e Artë të Kampionatit Botëror, i cili u zhvillua në Suedi dhe Finlandë. Në ndeshjen finale të Kampionatit të Hokeit rusët korrën një fitore bindëse ndaj ekipit përfaqësues të Sllovakisë me rezultatin e thellë 6-2.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30
31