×
Sport Janar 2012
Çifti i sportistëve rusë Tatiana Vollosozhar dhe Maksim Tranjkov fitoi medaljen e artë të Kampionatit Evropian të Patinazhit artistik në akull, i cili po zhvillohet në Sheffield të Britanisë së Madhe.
Tenistja ruse Maria Sharapova doli në finale të Australian Open duke korrur fitore bindëse ndaj
Raketa e katërt e tenisit në botë, sportistja ruse Maria Sharapova, doli në gjysmëfinalen e turneut Australian Open, duke mundur Ekaterina Makarova me rezultatet e seteve 6:2, 6:3. Në gjysmëfinale Maria Sharapova do të luajë me Petra Kvitová nga Republika Çeke.
Kryeministri rus Vladimir Putin është mëse i bindur se futbolli në Rusi ka perspektiva të mira. “Dua të theksoj se futbolli në Rusi ka qenë gjithmonë diçka më shumë se thjesht një lloj sporti.
Trajneri kryesor i ekipit kombëtar rus të futbollit Dick Advocaat do të inspektojë bazën stërvitore të skuadrës përfaqësuese të Rusisë në Euro 2012.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
28
29
30
31