×
Sport Gusht 2011
Dy çifte ruse kërcimtarësh dolën në gjysmëfinalen e Kampionatit
Klubi italian i futbollit “Internazionale” (Milano) dhe ai rus Anzhi” (Makhachkala) arritën në marrëveshjen përfundimtare mbi transferimin e sulmuesit Samuel Eto’o në ekipin e Makhachkala-së. Me këtë lojtar do të lidhet një kontratë 3-vjeçare.
Skermistët e ekipit përfaqësues të Rusisë fituan medaljen e artë në Universiadën Verore Botërore që po zhvillohet në qytetin kinez Shenzhen.
Çiklisti rus Sergei Shillov zuri vendin e parë në garën individuale në ndjekje në pistën çiklistike të Universiadës Verore Botërore që po zhvillohet në qytetin kinez Shenzhen. I dyti mbërriti në finish bashkatdhetari i tij Artur Ershov.
Gjimnastja ruse Aliona Poljan fitoi medaljen e artë në Universiadën Verore Botërore që po zhvillohet në qytetin kinez Shenzhen. Ajo u kualifikua si më e mira në ushtrimet e lira.
Ekipi përfaqësues i Rusisë fitoi 17 medalje ari, 8 medalje argjendi dhe 8 bronzi në Kampionatin Botëror të Notit me lopatëza (flippers), i cili po zhvillohet në Hungari, duke zënë vendin e parë në kualifikimin e përgjithshëm ekipor.
Kampionati botëror, rekord, Hungari, not me lopatëza
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31