×
Sport 24 maj 2010
Rusët fituan një medalje ari, dy të argjenda dhe dy bronzi në turneun e serisë "Grand slam" për judo i cili përfundoi në Rio-de-Janero. Zotërues i çmimit të madh u bë Alim Gadanov.
Kampionati botëror i pingpongut startoi në vigjilje në Moskë. Kundërshtarët e ekipit të meshkujve do të jenë përfaqësuesit nga Kina, Greqia, Franca, Polonia dhe Italia. Rusët do të ndeshen me sportistë nga Japonia, Rumania, Tajvani, Bjellorusia dhe Sllovakia.
Skuadra përfaqësuese e Çekisë u bë kampione bote në hokej, duke fituar në finale ndaj ekipit rus me rezultatin 2:1. Rusët fituan medalje të "argjendtë".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31