×
Sociale 9 shtator 2013

Në Indonezi është zbuluar një lloj i ri peshkaqeni: ndryshe nga llojet e tij të ngjashme - të bardhë dhe peshkaqenët tigër - ata nuk notojnë por ecin në fund të detit me ndihmën e pendëve (peshku) të gjera.

Organizatorët e konkursit për simbolin e Rusisë vendosën të njohin xhaminë "Zemra e Çeçenisë" dhe Kremilinin e Kollomneskut si fitues të parakohshëm të tij.

Danimarka kryeson listën e vendeve më të lumtura në botë, të përpiluar nga studiuesit amerikanë me porosi të Kombeve të Bashkuara.

Në aeroportin e kryeqytetit të Tajlandës, Bangkok, kreu një ulje të vështirë avioni i pasagjerëve Airbus 330-300 i kompanisë ajrore Thai Airways.

Të dielën në mbrëmje në ishullin indonezian të Bali u mbajt ceremonia e hapjes së konkursit të bukurisë "Miss World 2013".

Të hënën niveli i ujit në lumin pranë Komsomolsk-na-Amur arriti në 887 centimetra, duke u rritur me 5 cm brenda 24 orëve.

Në zonën Dolinskij të qarkut të Sahalinit u rrëzua një helikopter Mi-2, në bordin e të cilit ndodheshin tre persona. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2013
1
7
8
14
15
21
22
28
29