×
Sociale 5 gusht 2013

Në SHBA Interneti për herë të parë ia ka kaluar televizionit për nga sasia e kohës, të cilën një amerikan i rritur kalon në mjedisin mediatik.

Hakerët nga grupi "Anonymous" organizuan një sulm DDOS ndaj faqes së Internetit të rock grupit amerikan "Bloodhound Gang", bas-kitaristi i të cilit akuzohet për përdhosjen e flamujve të Rusisë dhe Ukrainës, njoftojnë hakerët në mikroblogun e tyre në Twitter.

Në Britaninë e Madhe u zhvillua konkursi i parë i bukurisë në vend për skunks (lat. Mephitis) shtëpiakë.

Sekretari i Shtypit i Presidentit të Rusisë, Dimitri Peskov, përgënjeshtroi sot njoftimet e mediave italiane rreth vizitës së Vladimir Putinit në Itali për një darkë me Silvio Berluskonin.

Eric Eoin Marques, të cilin FBI-ja e konsideron si ndërmjetësuesin më të madh të përhapjes së pornografisë së fëmijëve në planet, u arrestua në Irlandë.

Në Rusi hapën një çështje penale kundër bas-kitaristit të rock grupit "Bloodhound Gang" për përdhosjen e flamurit të Rusisë.

Kryetari i Bashkisë i qytetit amerikan San Diego, Bob Filner, të cilin tashmë që prej 10 vjetësh gratë e kanë akuzuar për ngacmime seksuale, u nis për trajtim në një klinikë të specializuar për psikoterapinë e sjelljes.

SHBA, kryetar bashkie, ngacmime seksuale

Helikopteri "HH-60" i forcave të armatosura amerikane u rrëzua sot në ishullin jugor japonez Okinawa.

Grupi kinez i hakerëve “APT1” në ​​dhjetor të vitit 2012 u përpoq të thyejë sistemin e drejtimit të një stacioni pompimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Martesat e para mes të njëjtit seks në Uruguaj mund të lidhen më 5 gusht - 4 muaj pasi ato u aprovuan nga Kongresi Kombëtar i vendit.

Një tren, i cili transportonte kimikatet të ndezshme dhe gërryese, doli nga shinat natën në të gdhirë të së hënës në qytetin amerikan Lawtell, shteti Luiziana.

Një i burgosur, i dënuar me vdekje për vrasje, vrau veten në një nga burgjet e shtetit Ohio 3 ditë para ekzekutimit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
3
4
10
11
17
18
24
25
31