×
Sociale 28 qershor 2013
Avioni IL-76 u ul sot në aeroportin e Novokuznetskut pa arritur të fluturojë për vetëm 65 metra deri në pistën e uljes.
Qyteti rus i Ekaterinburgut, i cili shtrihet në Urale, është një nga kandidatët
Në Moskë u prezantua një linjë e re produktesh me simbolet e Lojrave Olimpike n
Ish-punonjësi i shërbimeve amerikane të zbulimit Edward Snowden nuk e braktis shpresën e marrjes së azilit politik në Ekuador.
Në Universiadën XXVII Verore Mbarëbotërore në Kazan do të marrin
Tre moskëvitëve iu nevojit ndihma mjekësore për shkak të të nxehtit anormal, i cili ka pushtuar kryeqytetin. Atyre të gjithëve u ra vapa në kokë. Një person u shtrua në spital.
Babai i ish-punonjësit të CIA-s Edward Snowden, i cili është në kë
Prokuroria e SHBA-së i paraqiti organizatorit të shpërthimeve në maratonën e Bostonit

Ekzemplarët e sistemeve më të reja të raketave të mbrojtjes kundërajrore

Stadiumi i Moskës "Lluzhniki" do të duhet të shembet në qoftë se FIFA nuk korrigjon kërkesat e saj. Këtë e deklaroi në një intervistë ekskluzive për "Zërin e Rusisë" Marat Husnulin, i cili është përgjegjës në Qeverinë e Moskës për politikat urbane dhe ndërtimet.

Larvat e mushkonjave që mund të jenë bartëse të malaries, u zbuluan nga
Greva e katërt e përgjithshme gjatë 2 viteve të fundit kundër
Autoritetet e shtetit Sonora në veriperëndim të Meksikës shpallin gjëndjen alarmante: sipas parashikuesve të motit, të premten termometri në disa zona të shtetit mund të rritet deri në 49 gradë Celsius.
Peshkopi i qytetit italian të Salernos Nunzio Scarano u arrestua të premten në kuadër të hetimit të veprimtarisë së Bankës së Vatikanit. Peshkopi akuzohet për korrupsion dhe mashtrim.
Pesë persona u plagosën gjatë uljes emergjente të një avioni AN-2 në krahinën e Habarovskut, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë, njoftoi Departamenti Rajonal i Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30