×
Sociale 24 qershor 2013
Ish-bashkëpunëtori i CIA-s, Edward Snowden, po udhëton në mënyrë
Avioni “Boeing 787 Dreamliner”, i cili udhëtonte nga qyteti amerikan Houston në Denver, për shkak të një defekti teknik në sistemin e frenave është kthyer në aeroportin e nisjes.
Një shpërthim ka ndodhur ditën e hënë në një fabrikë kimike në rajonin e metropolit të Shangait - Jinshan.
Edward Snowden nuk ka hipur në bordin e aeroplanit, i cili fluturoi sot nga aeroporti Sheremetievo i Moskës për në Kubë, njoftoi korrespondent i Radiokompanisë "Zëri i Rusisë", i ndodhur sot në sallonin e këtij avioni.
Qyteti rus i Ekaterinburgut, i cili shtrihet në Urale, është një nga kandidatët kryesorë për zhvillimin e ekspozitës Expo 2020 (http://www.expo2020.ru/en) dhe vendi i zhvillimit të disa ndeshjeve të Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2018.
Gjendja shëndetsore e krijuesit të automatikut legjendar 93-vjeçarit Mihaill Kallashnikov, i cili u transportua
Pishtari i estafetës së Zjarrit olimpik "Soçi-2014" për herë të
Avioni i "Aeroflot" në bordin e të cilit Edward Snowden do të fluturojë pë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30