×
Sociale 21 qershor 2013
Në Letoni si pasojë e një zjarri që ra mbrëmë në rezidencën e Kryetarit të shtetit - Kalanë e Rigës - u dëmtua një pjesë e eksponateve të muzeut.
Ekspertët e UNESCO-s e përfshinë vullkanin Etna, i cili ndodhet në ishullin italian të Siçilisë, në listën e objekteve të Trashëgimisë Botërore.
Në kuadër të Forumit Global të Mediave, që sapo u mbyll në Bonn, pjesëmarrësit diskutuan temën "Biznesi dhe të Drejtat e Njeriut".
Një tërmet me magnitude 5.1 ballë ra në Toscana të Italisë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik amerikan USGS. Lëkundjet nëntokësore u regjistruan 2 kilometra larg komunës së Fivizzano-s dhe 11 kilometra nga qyteti i Aula.
Të premten dy aktiviste të “FEMEN” u përpoqën të organizonin një akt proteste gjatë vizitës së Presidentit francez, François Hollande, në Sallonin ndërkombëtar të teknikës së aviacionit dhe kozmonautikës në Le Bourget.
Radiokompania “Zëri i Rusisë” mori pjesë në Forumin Global të Mediave që u mbajt në Bonn.
Arkivi kombëtar i Mbretërisë së Bashkuar ka deklasifikuar dhe bërë publike më shumë se 25 dosje me dokumente, në të cilat bëhet fjalë për objekte fluturuese të paidentifikuara.
Një bashkëpunëtor i shërbimit të sigurimit izraelit, i cili ishte p
Mjekët e Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme po vazhdojnë t
Në qytetin e Ribeirão Preto (shteti i Sao Paulo) po gjëmojnë protestat masive. Një ditë më parë një nga këto protesta përfundoi me tragjedi. Një person i panjohur u përplas me makinën e vet me turmën e demonstruesve.
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave Ushtarake Ajrore të Nikaraguas, kolonel
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30