×
Sociale 19 qershor 2013
Gjykata dënoi modelierët Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana me 1 vit e 8 muaj burg secilin për evazion fiskal. U verifikua se Dolce dhe Gabbana kanë fshehur nga autoritetet tatimore një sasi të ardhurash të grumbulluara prej 1 miliard euro.
Një rrymë e erës diellore me shpejtësi të lartë - grimca q
Shkencëtarët ukrainas kanë zbuluar bakterie që shkaktojnë pneumoni, tuberkuloz, antraks dhe s
Ukraina, mikrobet, kartëmonedhë
Në Algjeri më 21 qershor do të zhvillohet konkursi kombëtar i bukurisë "Miss Algjeria", i cili nuk është zhvilluar që prej 10 vitesh në vend.
Rumania dyshohet për eksportimin e manaferrave të infektuara me virusin e hepatitit A në vendet e Bashkimit Europian. Një ngarkesë me manaferra të infektuara u tërhoq nga shitja në Itali.
Aktorja e njohur amerikane Kim Basinger ka konfirmuar se do të luajë rolin kryesor në dramën "Vogëlushi" (frengj.
Sot në lindje të kryeqytetit çek ra zjarr në një nënstacion shpërndarës të energjisë elektrike. Si pasojë e zjarrit për rreth një orë u ndërpre furnizimi me energji elektrike në disa zona të kryeqytetit.
Në kuadër të Forumit Global të Mediave, që po mbahet në Bonn, pjesëmarrësit diskutuan çështjet e lirisë së informacionit në vendet me ekonomi në zhvillim.
Në Gjermani pas përmbytjeve drastike erdhi vapa tropikale. Pritet që sot temperatura në disa rajone të vendit të arrijë deri në 38 gradë Celsius në hije.
Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në jugperëndim të Francës. Nga brigjet ka dalë lumi më i madh në rajon - Garonne.
Në Meksikë policia arrestoi ish-profesorin e Universitetit Amerikan, Walter Williams Lee, të përfshirë në listën e përpiluar nga FBI-ja të dhjetë kriminelëve më të kërkuar.
Numri i refugjatëve në botë ka arritur treguesin më të lartë n
Të paktën 130 persona kanë humbur jetën në pjesën veriore të Indisë si rezultat i përmbytjeve të shkaktuara nga shirat e rrëmbyer dhe të vazhdueshëm, njoftojnë autoritetet lokale.
Duke marrë fjalën në Forumin Global të Mediave, i cili po mbahet në
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30