×
Sociale 18 qershor 2013
Policia franceze arrestoi burrin që kërcënoi të hidhej nga Kulla Eifel në Paris.
Për shkak të shpërthimeve në depot e municioneve të poligonit ushtarak pranë qytetit të Çapajevsk (Chapayevsk) në qarkun e Samara policia ka evakuuar rreth 6.000 banorë nga pikat fqinje të banimit.
Komisioni Evropian për çështjet e Migrimit dhe Refugjatëve në raportin e vet deklaroi se në vitin 2011 shumicën e lejeve të qëndrimit në BE e kanë marrë ukrainasit.
Fotomodelja britanike Kate Moss ka pozuar e zhveshur për revistën “Playboy”. Për këtë deklaroi parukieri i saj Oribe Canales.
Britania e Madhe, Playboy, fotomodele
Gjykata hungareze i ka paraqitur aktakuzat për krime lufte gjatë periudhës së Luftës së Dytë Botërore 98-vjeçarit Laszlo Csizsik-Csatary.
Para Samitit të "G-8" në Irlandën e Veriut presidentët e SHBA-së dhe
Turistët u evakuuan në mënyrë emergjente nga Kulla Eifel në Paris për shkak se njëri prej vizitorëve të saj kërcënon të hidhet poshtë, njofton Agjencia France-Presse.
Duke folur përpara pjesëmarrësve të Forumit Global të Mediave në
Futbollistët e famshëm francezë Franck Ribery dhe Karim Benzema ditën e martë do të dalin para gjyqit në Paris nën akuzat për marrëdhënie seksuale me një prostitutë të mitur.
Më shumë se 20 vatra zjarri janë regjistruar në territorin e Qarkut Federal të Lindjes së Largët të Rusisë. 18 prej tyre kanë shpërthyer në Jakutia, ku gjuhët e flakëve përfshinë rreth 1.300 hektarë pyje.
Gjykata greke pezulloi dekretin qeveritar mbi mbylljen e kompanisë radiotelevizive shtetërore ERT, i cili ndezi një valë protestash masive në të gjithë vendin.
Kryetari i Bashkisë i Montrealit, Michael Applebaum, i cili deklaroi vitin e kaluar se do të shpartallojë korrupsionin në qytet, është akuzuar për kryerjen e 14 krimeve, përfshirë këtu edhe akuzën për korrupsion.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30