×
Sociale 13 qershor 2013
Nëpunësit e Departamentit Qendror të Sigurisë Ekonomike të Ministrisë ruse t
Aeroporti moskovit "Sheremetievo" u shpall aeroporti më i mirë në Europë në aspektin e
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, njoftoi të mërkurën se ish-lideri i ndjer
Sot në një uzinë kimike në qytetin e Geismar në shtetin amerikan të Louisiana-s buçiti një shpërthim dhe më pas shpërtheu zjarr. Sipas njoftimit të kanalit televiziv lokal WWL-TV, "ka gjasa të ketë viktima të shumta".
Policia e Los Angeles publikoi fotografitë e bëra në dhomën e gjumit të Mbretit të muzikës pop, Michael Jackson, menjëherë pas vdekjes së tij më 25 qershor të vitit 2009.
3 persona humbën jetën dhe 150 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së dy trenave pranë kryeqytetit të Argjentinës - Buenos Aires. Aksidenti ndodhi në periferinë perëndimore të kryeqytetit argjentinas.
Shirat e dendur, breshëri i madh dhe tornadot kanë vërshuar mbi Chicago. Pë
Rusia promovoi në Paris kërkesën e Ekaterinburgut për të pritur dhe organizuar Ekspozitën Ndërkombëtare - Expo 2020. Votimi për zgjedhjen e qytetit, i cili do të bëhet zot shtëpie i Expo 2020, do të mbahet në nëntor të vitit 2013 në Paris.
Më 12 qershor në shtetet amerikane të Florida-s dhe Texas u ekzekutuan 2 dënime me vdekje.
Siç theksoi në konferencën për shtyp në Paris Zëvendë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30