×
Sociale 11 qershor 2013
Ish-Presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ndodhet i hospitalizuar për shkak të një sëmundjeje pulmonare kronike. Gjendja e tij konsiderohet e rëndë, por e qëndrueshme.
Në Poloni u arrestuan 21 persona për zotërim dhe shpërndarje të
Ish-Presidenti i Bashkimit Sovjetik, Mihaill Gorbaçov, u shtrua në spital në Moskë. Sipas njoftimit
21 vjet më parë rusët nisën të kremtojnë një festë të re - Ditën e miratimit të Deklaratës mbi Sovranitetin Shtetëror të Federatës Ruse, e cila më vonë u riemërua në Ditën e Rusisë. Ky vendim u morr nga Parlamenti në një nga periudhat më të vështira të historisë bashkëkohore.
Terroristi Anders Breivik, i cili qëlloi për vdekje dhjetëra njerëz n
terrorist, Norvegjia, trashëgimi
Deputeti i Dumës Shtetërore nga Partia "Rusia e Bashkuar", Ilia Kostunov, propozoi rregullimin e përdorimit të shërbimeve të kompanive amerikane Google, Skype, Yahoo etj.
Më 11 qershor punonjësit e shërbimeve të kontrollit të trafikut ajror n
Këtë mëngjes në qytetin e Suzhou, në lindje të Kinë
Një punonjës i metrosë së Moskës në momentin kur po dilte
Në Moskë, pranë godinës së Dumës Shtetërore, ndodhë
11 persona u drejtuan për ndihmë mjekësore pasi në një nga linjat e metrosë së Moskës mëngjesin e të martës ndaloi përkohësisht lëvizja. 6 persona janë hospitalizuar.
Me 11.5 herë është rritur ditën e djeshme sipërfaqja e zjarreve pyjore në Siberi.
Si rezultat i shembjës së një ndërtese banimi në qytetin indian Mumbai humbën jetën 5 persona, ndërkohë që 7 të tjerë u lënduan.
Gjykata e Apelit e Nju Jorkut hodhi poshtë apelimin e qytetarit rus Konstantin Jaroshenko, i cili ësht
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30