×
Sociale 7 qershor 2013
Presidenti rus Vladimir Putin për herë të parë përdori pistën e helikopterëve në Kremlin, njoftoi Sekretari për shtyp i Presidentit, Dimitri Peskov.
Të premten Papa Françesku u shpreh se në thellësi të shpirtit të vet ai shpresonte të mos e zgjidhnin në krye të Kishës Katolike Romake.
Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi një urdhëresë që autorizon demonstrimin e gjuajtësit multifunksional rus "Su-35S" (russ.
Dhjetëra mijëra njerëz marrin pjesë në gay-paradën e përvitshme që po zhvillohet në Tel Aviv të premten.
Më 17 qershor në Moskë do të hapet ekspozita me tematikën e historisë së pavijoneve të Bashkimit Sovjetik, pjesa e parë e së cilës i kushtohet pjesëmarrjes së vendit nëpër ekspozitat ndërkombëtare.
Qyteti rus i Ekaterinburgut, i cili shtrihet në rajonin e Uraleve, është një nga kandidatët kryesorë për zhvillimin e Ekspozitës Ndërkombëtare Expo 2020 (http://www.expo2020.ru/en).
Të premten Presidenti francez, François Hollande, gjatë një konference për shtyp n
Në kozmos duhet të fluturojnë profesionistë dhe jo udhëtarë që blejnë paketa turistike.
Tre aktiviste të lëvizjes “FEMEN” u arrestuan të premten në mëngjes gjatë një proteste topless përpara ndërtesës së Kancelares Federale në qendër të Berlinit.
Një helikopter i ndihmës së shpejtë u rrëzua në lindje të Shteteve të Bashkuara. Tre anëtarët e ekuipazhit humbën jetën në këtë aksident ajror. Tragjedia ndodhi në qytetin e Manchester-it (shteti i New Hampshire).
Sizmiologët regjistruan dy tërmete që ranë në Oqeanin Paqësor në brigjet perëndimore të Kamçatkës dhe në territorin e saj.
Avioni i kompanisë ajrore "Vollga-Dnepr" me 9 anëtarë të ekuipazhit dhe 38 ton ngarkesë në bord po kryente fluturimin nga qyteti i Uljanovskut për në Juzhno-Sahalinsk.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30