×
Sociale 6 qershor 2013
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Ljudmilla Putin njoftuan se martesa e tyre u prish. Presidenti rus Vladimir Putin dhe Ljudmilla Putin shpallën për shpërbërjen e martesës së tyre.
Punonjësit e aeroportit “Vnukovo” të kryeqytetit rus gjetën në shasinë e aeroplanit, që mbërriti nga Rimini i Italisë, trupin e pajetë të një burri.
Stuhia e parë tropikale për këtë sezon “Andrea” po zhvendoset drejt shtetit amerikan të Floridës, njofton Shërbimi Meteorologjik i SHBA-së. Siç njoftohet në shtetet Florida, Georgia dhe South Carolina mund të bien deri në 15-20 cm reshje shiu.
Një helikopter “Mi-8” në rajonin e Habarovsk sot nuk doli në lidhje me dispe
Federata Botërore e Taekwondo i ka dorëzuar rripin e zi, çmimin më të lartë të artit marcial korean, Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon.
OKB, Ban Ki-moon, Taekwondo
Tani programet kryesore të kanalit televiziv qendror të Koresë së Veriut në transmetim të drejtpërdrejtë mund të shihen edhe jashtë kufijve të vendit përmes faqes në Facebook.
Niveli i ujit në lumin Danub pranë kryeqytetit sllovak, Bratisllavë, ka arritur sot deri në 993 cm, duke tejkaluar me 2 cm nivelin e përmbytjes katastrofike të vitit 2002.
Një tërmet prej 5.0 ballësh sipas shkallës Rihter ra sot në pjesën qendrore të Japonisë, pranë kryeqytetit të vendit. Ende nuk ka ndonjë informacion mbi viktima apo dëme të tjera.
Sot në Moskë bashkëpunëtorët më të mirë të transmetimeve radiofonike do të nderohen me çmime. "Mikrofonat e bronzit" për herë të 12-të do t’i marrin fituesit e konkursit "Radiomania".
Viktima të shembjes së një ndërtesë në Filadelfia, sipas të dhënave të fundit, u bënë 6 persona. Ndërkohë që 13 të tjerë janë hospitalizuar.
Moska këmbëngul për pjesëmarrjen e Iranit në konferencën ndërkombëtare mbi Sirinë, deklaroi sot Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.
Sot mbushen plot 214 vjet që nga dita e lindjes së poetit të madh rus Aleksandër Pushkin. Në këtë ditë në Rusi dhe në botë festohet Dita e gjuhës ruse.
Forcat speciale të Shërbimit Federal të Sigurimit të Rusisë në periferitë e afërta të Moskës zhvilluan operacionin special për arrestimin e organizatorit të akteve terroriste në Moskë. Sipas informacionit paraprak, është arrestuar njëfarë Jullaj Davletbajev.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30