×
Sociale 5 qershor 2013
Kreu i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt, u
Sipas të dhënave të fundit, numri i personave që humbën jetë
Ditën e mërkurë në veri të Londrës u dogjën një xhami dhe një qendër kulturore islamike, transmetojnë mediat lokale.
Sot në Ekaterinburg filloi punimet Forumi i Biznesit me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të kompanive të mëdha dhe të mesme finlandeze.
Në qendër të qytetit të Filadelfias (Philadelphia) u shemb një godinë brenda
Autobusi me 39 turistë rusë u përplas me një shtëpi banimi në bregdetin e Phuket (Tajlandë). Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e së martës, kur autobusi ishte duke udhëtuar në aksin rrugor Kathu-Patong.
Në Moskë u hap ekspozita "Kozmosi shumëplanësh", kushtuar Sallonit ndërkombë
Niveli i ujit të Danubit në Bratisllavë ka arritur deri në 971 cm dhe po vazhdon të rritet. Në të gjithë territorin e kryeqytetit sllovak është shpallur gjendja e jashtëzakonshme.
Zjarri ra në territorin e uzinës “Kirov” në Shën Petersburg. K
Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë u regjistrua natën në t
tërmet, Ishujt Hawaii
Një tjetër re tymi u duk në linjën portokalli të metrosë së Moskës “Sokolniçeskaja” (russ. "Сокольническая ветка").
Më shumë se 30 persona janë drejtuar për ndihmë mjekësore si rezultat i zjarrit që ra në metronë e Moskës, 4 janë hospitalizuar.
Një grua u helmua nga gazërat e emetuar si pasojë e djegies së një kablli të tensionit të lartë mes stacioneve "Ohotnij Riad" dhe "Biblioteka imeni Lenina" (russ. "Охотный ряд" dhe "Библиотека имени Ленина"), ajo u dërgua në spital.
Nga stacioni i metrosë së Moskës "Ohotnij Riad" (russ. "Охотный ряд") po evakuohen pasagjerët për shkak të djegies së një kablli të tensionit të lartë, njoftuan organet e zbatimit të ligjit. "Në linjën e metrosë "Sokolniçeskaja" (russ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30