×
Sociale 4 qershor 2013
Femrat izraelite ushtarake u vunë përpara përgjegjësisë disiplinore për fotot e tyre nudo. Fotografitë tronditëse, madje skandaloze, të ushtarakeve u dukën në faqen e rrjetit social Facebook. Tani në bazën ushtarake, ku vajzat janë duke kryer shërbimin, kanë filluar të mbahen leksione në lidhje me mënyrën e duhur të sjelljes së ushtarakëve.
Rreth 10.000 banorë të qytetit të Bitterfeld në Bundesland-in gjerman të Sachsen-Anhalt po përgatiten për evakuim për shkak të kërcënimit të përmbytjeve.
Kur shikon vendosmërinë dhe bindjen e patundur të Amina Tyler, aktivistes së lëvizjes "FEMEN" nga Tunizia, dashur padashur të vjen ndërmend edhe një personazh tjetër historik - Zhanë d’Ark (Jeanne d'Arc). E vetme kundër të gjithëve, e bindur në drejtësinë e vet, në detyrën e saj për tu shprehur lirisht dhe për të vepruar.
Organizata "FEMEN", aktivistet e së cilës u arrestuan në Tunizi në fund të
Përmbytjet që kanë përfshirë Europën Qendrore, po avancojnë p
Zëvendëskryeministri rus Dimitri Rogozin, gjatë vizitës në uzinën e armëve të zjarrit “Degtiarjov” në qarkun e Vladimirit, njoftoi mbi pjesëmarrjen e mundshme të yllit kinematografik të filmave aksion Steven Seagal në reklamën e armëve ruse.
Pika kulminante e përmbytjeve në Pragë tashmë ka kaluar. Për kë
Ditën e martë tigrat në kopshtin zoologjik të Novosibirskut shqyen një grua, e cila po pastronte kafazët e tyre, njoftoi zëdhënësi i policisë së qytet.
Faqja e Internetit e kanalit televiziv “Russia Today” (RT) iu nënshtrua sulmit DDoS të
Në Republikën Çeke do të fillojë kthimi i pasurive të patundshme të Kishës, të konfiskuara në të kaluarën nga autoritetet komuniste.
Për shkak të përmbytjeve të mëdha autoritetet çeke u detyruan
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30