×
Sociale 27 maj 2013
Në qytetin brazilian Salvador është shembur një pjesën e çatisë s
Kryetari i Bordit të Drejtorëve të kompanisë Google, Eric Schmidt, ka refuzuar të heqë materialin ekstremist nga rezultatet e motorit të kërkimit.
Në Spanjë u gjetën trupat e shtetasve të humbur nga Holanda - volejbollistes së famshme Ingrid Visser dhe partnerit të saj Lodewijk Severin. Trupat e pajetë u gjetën më 26 maj në një fshat pranë qytetit Murcia.
Koreja e Veriut po ndërton kompleksin e parë turistik për ski malore, inaugurimi i të cilit planifikohet për këtë vit. Kjo sipërfaqe llogaritet të jetë disa qindra mijëra metra katrore.
Në lindje të Anglisë në qytetitn Grimsby janë arrestuar dy persona si të
Britania e Madhe, xhami, zjarrvënie
Një burim i policisë në jug të Francës njofton se në fillim të majit një oficer policie është plagosur me thikë, si rezultat i sulmimit të tij prej një ekstremisti islamist.
Në Ankara disa ekstremistë islamistë sulmuan një grup të rinjsh, të cilët po putheshin në shenjë proteste kundër rregullave që ndalojnë puthjet në vendet publike.
Sipas rezultateve të sondazhit global të Kelly Global Workforce Index, rusët e konsiderojnë të nevojshëm perfeksionimin e aftësive të tyre profesionale për një karrierë të suksesshme.
Më shumë se 350 persona u arrestuan gjatë trazirave që shpërthyen në kryeqytetin francez pas mitingut të kundërshtarëve të legalizimit të martesave mes të njëjtit seks.
Në Australi, dezhurni i spitalit, i cili është fajësuar për faktin se zjarri që mori jetët e 11 pacientëve të moshuar filloi për shkak të tij, e pranoi fajësinë e vet.
Të dielën në shtetin amerikan të Texas-it një djalë me origjinë nga Karolina e Veriut hapi zjarr me armë, duke vrarë një person dhe plagosur 5 të tjerë, përfshirë edhe një sherif.
Tezja e Angelina Jolie ndërroi jetë për shkak të kancerit të gjirit dy javë pasi aktorja njoftoi se iu nënshtrua operacionit për heqjen e gjinjve, për të minimizuar rrezikun e zhvillimit të kësaj sëmundjeje.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26