×
Sociale 24 maj 2013
Tërmeti në brigjet e Lindjes së Largët të Rusisë në Detin Ohotsk ka shkaktuar panik në mesin e banorëve të qytetit Viljuçinsk të rajonit të Kamçatkës, njoftojnë mediat lokale.
Rusia kremton sot Ditën e Shkrimit dhe të Kulturës sllave. Në lidhje me festimet e rastit në të gjithë vendin po zhvillohen aktivitete nga më të ndryshmet.
Numri i popullsisë së Rusisë është stabilizuar për shkak të rritjes së lindshmërisë, deklaroi Kryeministri i vendit, Dimitri Medvediev.
Pas tërmetit që ra në Detin Ohotsk, në bregdetin e Lindjes së Larg
Natën e kaluar ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare regjisori i famshëm rus Pjotër Todorovskij.
Në bregdetin e Lindjes së Largët të Rusisë në Detin Ohotsk ra sot një tërmet me magnitudë 8.2 ballë sipas shkallës Rihter.
Parlamenti i Japonisë miratoi një ligj, i cili kërkon që çdo qytetar të pajiset me një numër të vetëm individual.
Në Uashington të enjten ndodhi shembja e një seksioni të urës automobilistike mbi një nga lumenjtë më të mëdhenj në perëndim të Shteteve të Bashkuara - Skagit, njoftojnë mediat lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26