×
Sociale 10 maj 2013
Një krim me të vërtetë monstruoz, barbar ka ndodhur në të ashtuquajturin
Bashkëshortët Leila dhe Atte Kaleva të rrëmbyer në Jemen, pas një robërie disa mujore, ditën e premte u kthyen shëndosh e mirë në atdhe. "Lirimi i tyre ndodhi në kufirin e Jemenit me Omanin.
Policia po kërkon keqdashësit, të cilët natën në të gdhirë të së premtes drejtuan një fashë rreze lazer në kabinën e pilotit të një avioni pasagjerësh "Boeing".
Lartësia e godinës arriti 541 metërshin e planifikuar nga projektuesit, njoftojnë ditën e premte mediat amerikane. Pinakulli (maja) me peshë 758 ton do të shërbejë si antenë, lartësia e të cilës është 125 metra.
Bashkëpunëtorët e shërbimeve të shpëtimit të Kirgistanit
Më herët autoritetet patën njoftuar për 912 viktima. Pritet që pronari i ndërtesës Mohammed Sohel Rana të akuzohet për vrasje. Nëse ndodh kështu ai mund të dënohet me vdekje.
Si pasojë e përmbytjeve drastike në provincat jugore dhe lindore të Kinës
Vullkani Shiveluç, i cili është aktivizuar tani në veri të Kamçatkë
Patriarku i Moskës dhe gjithë Rusisë Kirill mbërriti të premten në mëngjes në Pekin, duke filluar kështu vizitën e tij në Kinë, e cila do të zgjasë deri më 15 maj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26