×
Sociale 8 maj 2013
Në varrezat e Brookwood, në qarkun anglez të Surrey, u përcoll për në banesën e fundit oligarku rus Boris Berezovskij, i cili ndërroi jetë më 23 mars.
Në fshatin bullgar Belasica sot u inaugurua rruga e quajtur "Kremlin". Në aktivitetin kushtuar Ditës së Fitores mbi nazizmin morrën pjesë përfaqësues të administratës vendore, stafi i misionit diplomatik të Federatës Ruse si dhe figura publike.
Pesë adresa të reja u shfaqën në hartat e përmendoreve ruse të luftës në Finlandë, pranë të cilave në prag të Ditës së Fitores po zhvillohen ceremoni solemne të vendosjes së kurorave dhe buqetave me luleve.
Në Francë u regjistrua rasti i parë i prekjes së njeriut nga një koronavirus
Në rikonstruktimin ushtarako-historik të betejës së Kurskut morrën pjesë rreth 200 vullnetarë - anëtarë të klubeve patriotiko-ushtarake.
Dita e Fitores. Kjo është një festë e madhe, e cila bashkon të gjithë brezat e qytetarëve të Rusisë, bashkatdhetarët në vendet e huaja, të gjithë njerëzit në botë që nderojnë kujtimin e heronjve të luftës.
Programi "Mat në On Air" është nominuar në kategorinë "Program tematik". Programi "Format jo

Sovraniteti i Japonisë mbi Ishujt Ryukyu, përfshirë këtu edhe Ishullin Okinawa, ësht

Kryetari i Bashkisë së Bostonit nuk lejon që Tamerllan Carnaev të varroset në qytetin e tij.
Ceremonia e varrimit do të zhvillohet gjatë ditës së sotme në një nga varrezat e qarkut Surrey, tregoi dhëndri i biznesmenit, Egor Schuppe. Gazetarët në ceremoninë funerale nuk janë ftuar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26