×
Sociale 26 prill 2013
"Pas bisedës me drejtorin e spitalit, unë mund të them se nuk është
"Unë shpresoj shumë se organet e pushtetit federal dhe rajonal do t’u kushtojnë nj
I akuzuari për kryerjen e sulmit terrorist në Maratonën e Bostonit, Xhohar Carnaev, u
Anzor Carnaev, babai i vëllezërve të dyshuar për kryerjen e aktit terrorist
Aksioni civil “Shiriti i Shën Gjergjit 2013” startoi më 26 prill. Këtë vit, shiritin me vija të zeza dhe portokalli, i cili është bërë tashmë simbol popullor i Fitores së Madhe, do ta bashkangjisin në jakat veshjeve, thiletë e xhaketave, do ta lidhin në rripat e çantave dhe antenat e makinave bashkëkombasit tanë (rusë) në 100 vende të botës.
Shumica e pacientëve psikiatrikë, të cilët humbën jetën n
Një tërmet me magnitudë 5.9 ballë ra në Oqeanin Paqësor n
Bashkëpunëtorët e shërbimeve të shpëtimit kanë gjetur
Ditën e mërkurë punonjësit e rrobaqepësive në Savar (në periferi të Dhaka, kryeqytetit të Bangladeshit) zhvilluan aksione masive proteste, pas shembjes së kompleksit “Rana Plaza”, ku qepeshin veshje për firma të tilla ndërkombëtare si Walmart, Benetton, Mango.
E shtuna, data 27 prill, është shpallur ditë zie në rajonin e Moskës për njerëzit të cilët gjetën vdekjen si rezultat i zjarrit që ra në një spital psikiatrik në veri të rajonit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28