×
Sociale 25 prill 2013
Prindërit e vëllezërve Xhohar dhe Tamerllan Carnaev, të dyshuar për
Sipas burimeve të ndryshme, të enjten ose të premten në SHBA duhet të mbërrijnë prindërit e vëllezërve Carnaev, të dyshuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit.
Banori i shtetit amerikan të Ilinois, i cili të mërkurën qëlloi
Dy murgj nga Tibeti kanë kryer vetëdjegie në jug të Kinës, njoftoi
Disa shpërthime ndodhën në dy maune, që transportojnë gaz natyror, në lumin Mobile në shtetin amerikan Alabama. Janë hospitalizuar tre persona.
Jo shumë larg nga Mauzoleu i famshëm Taj Mahal në qytetin verior indian të Agra buçiti një shpërthim.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28