×
Sociale 12 prill 2013
Rusia gjatë Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2018 do të vizitohet nga 1 milion mysafirë, ndërsa kjo duhet shfrytëzuar për zhvillimin e turizmit, deklaroi Kryeministri rus Dimitri Medvediev.
Një shtetas gjerman u arrestua në aeroportin e Athinës në përpjekje e sipër për të kontrabanduar lingota ari me peshë 7.185 kg dhe një sasi parash mbi 29.3000 €, njoftuan të premten mediat greke.
Autoritetet e Koresë së Veriut organizuan një ekspozitë, ku u paraqitën raketa të bëra me lule, njoftoi të premten Agjencia Associated Press.
Rusët mblodhën për dy javë më shumë se 30 ton
Ditën e premte Senati francez miratoi ligjin, i cili lejon çiftet e të një
Një peshkatar nga qyteti Brest (Bjellorusi) gjeti vdekjen si rezultat i kafshimit të tij nga një kastor.
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev uroi me rastin e Ditës së Kozmonutikës bashkëpunëtorët dhe veteranët e industrisë raketoro-kozmike. "108 minutat, që kaloi Juri Gagarin në orbitë, krijuan mundësi kolosale për progresin tekniko-shkencor.
Në Kamçatkë (Rusi) për shkak të motit të keq u anuluan të gjitha fluturimet e brendshme, njofton Departamenti rajonal i Shpëtimit. Si rezultat i ciklonit të dëborës në kryeqytetin e rajonit - Petropavllovsk-Kamçatskij - ranë rreth 23 milimetra reshje.
Rreth 60% e banorëve të Letonisë mbështetën idenë e m
Vladimir Putin gjatë vizitës së tij në Lindjen e Largët të Rusisë vëzhgoi ndërtimin e kompleksit të startimit të raketëmbajtëses "Soyuz-2".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28