×
Sociale 3 prill 2013
Një avion rus me ndihma humanitare për refugjatët sirianë fluturoi drejt Libanit. Sipas njoftimit të Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme, në bordin e avionit "Il-76" (russ.
Në Europë ka shpërthyer një skandal i ri me produktet e cilësisë së dobët. Kësaj radhe policia dhe organet e inspektimit sanitar janë përqendruar tek peshku.
Nga ndërtesa e Dumës Shtetërore në qendër të Moskë po evakuohet i gjithë personeli, njoftoi administrata e Dhomës së Ulët të parlamentit rus. Nuk ka ende detaje të asaj që ka ndodhur.
Një seri tërmetesh me magnitudë 5.5 ballë sipas shkallës Rihter ësht
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28