×
Sociale 26 mars 2013
Të enjten më 28 mars Gjykata Coroner (Coroner’s court) do të fillojë zbardhjen e fakteve që kanë të bëjnë me vdekjen e Boris Berezovskit.
Gjykata e Shkallës së Parë e Italisë përmbysi vendimin e shfajësimit të shtetases amerikane Amanda Knox dhe urdhëroi zhvillimin e një procesi të ri gjyqësor.
Shërbimi britanik i operacioneve të kërkimit dhe shpëtimit i Forcave Ushtarake Ajrore dhe i Forcave Ushtarake Detare kaloi në pronësi të një kompanie amerikane.
Turistët nga Izraeli dhe Norvegjia, të cilët u rrëmbyen nga beduinët në Gadishullin Sinai, u liruan.
Delegacioni i Byrosë Ndërkombëtare të Ekspozitave filloi sot punën e vet në Ekaterinburg. Ai do të vlerësojë mundësitë e qytetit për organizimin e Ekspozitës Botërore Expo 2020.
Rreth 100 mijë njerëz po bëjnë grevë sot në jug të Polonisë. Në të janë përfshirë minatorët, punonjësit e transportit, institucioneve të fëmijëve dhe të kujdesit shëndetësor.
Kompania “Boeing” realizoi me sukses fluturimin e parë provë, nga dy të planifikuar gjithsej, të avionit “Boeing 787 Dreamliner” me sistemin e përsosur të baterive. Siç pritet, së shpejti avioni do të kthehet përsëri në shfrytëzimin komercial.
Bashkëpunëtorët kilianë të shërbimit të shpëtimit
Shoqata braziliane e supermarketeve njoftoi mbi synimin e vet për arritjen e ndalimit të shitjes s
Nëndetësja gjermane “U-486” u gjet gjatë shtrirjes së tubacionit të naftës nëpër fundin e Detit të Veriut në Bergen, pranë Norvegjisë, njofton Muzeu detar i qytetit.
Sipas të dhënave të Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së, ditën e hënë në Guatemalë ra një tërmet me magnitudë 6.2 ballë. Autoritetet e vendit ende nuk kanë njoftuar mbi viktima apo dëme të tjera.
Një nga liderët e "Khmerët e Kuq", 86-vjeçari "vëllai №
Vdekja e Boris Berezovskit u shkaktua nga asfiksimi, njoftuan përfaqësuesit e policisë britanike rezultatet e autopsisë. Ekspertët mendojnë se janë të dukshme të gjitha shenjat e varjes.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31