×
Sociale 13 mars 2013
Konklava, e cila u hap më 12 mars në Vatikan, zgjodhi të mërkurë
Të mërkurën 4 persona u vranë, ndërsa 2 të tjerë u plagosën si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në veri të shtetit amerikan të New York-ut.
Një terrorist-kamikaze hodhi veten në erë gjatë zhvillimit të evenimentit tradicional sportiv "Buzkashi" në provincën veriore afgane të Kunduz. Viktimat janë të shumta. Sipas të dhënave paraprake ka dhjetra të vrarë dhe të plagosur.
Një përpjekje tjetër për vetëdjegie ndodhi të mërkurën panë rezidencës presidenciale në Sofje. Personi që tentoi të vetëdigjej u dërgua në spital.
Presidenti rus Vladimir Putin vizitoi të mërkurën qendrën arsimore "Sambo-70" në jugperëndim të Moskës, ku ai mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të një kompleksi të ri sportiv.
Në dyqanet ushqimore të Koresë së Jugut u evidentua një rritje e theksuar e kërkesës për ushqime të konservuara dhe ushqime që përgatiten në çast, pas tërheqjes së Koresë së Veriut nga marrëveshja mbi mossulmimin reciprok.
Autoritetet kineze njoftojnë për 6000 derra të ngordhur, të kapur në lumin Huangpu pranë Shangait, duke theksuar gjatë kësaj se cilësia e ujit që furnizohet në metropol nuk është përkeqësuar nga kjo.
Aktivistët e lëvizjes ukrainase "FEMEN" organizuan një aksion në Sheshin e Shë
Tymi që doli nga oxhaku i sobës së instaluar në Cappella Sistina, ku po
Mëngjesi i së mërkurës erdhi në Moskë me reshje t
Agjencia federale e aviacionit civil të SHBA-së miratoi planin e korporatës së prodhimit t
Avioni i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme të Rusisë mbërriti
Tymi i parë nga oxhaku i sobës së instaluar në Cappella Sistina, ku m
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31