×
Sociale 4 mars 2013
Në Nju Jork vdiq fëmija i lindur pas vdekjes së nënës së tij, e cila pësoi një aksident automobilistik.
Një i panjohur u përpoq të depërtonte në Kongregatën e përgjithshme (mbledhja e fshehtë) të kardinalëve në Vatikan, duke u veshur si peshkop katolik.
Zyra e tatimeve e Danimarkës kërkon nga korporata amerikane Miscrosoft t’i paguajë
Në jug-perëndim të Moskës, gjatë shpërthimit të zjarrit, nga
Sot në Emiratet e Bashkuara Arabe po gjykohen 94 persona të dyshuar për organizimin e një grushti shteti. Ata dyshohen për krijimin e një shoqërie të fshehtë që ka gjasa të ketë lidhje me organizatën politiko-fetare "Vëllazëria Myslimane".
Një fëmijë 7-vjeçar humbi jetën si pasojë e rënies së një mase të madhe dëbore nga çatia e një hangari në qarkun e Tomskut. Dy fëmijë të tjerë janë shtruar në spital.
Gazetarët grekë kanë shpallur grevë sot në shenjë proteste kundër
Kardinalët e Kishës Katolike Romake u mblodhën në Vatikan nga e gjith
Qindra studentë dhe përfaqësues të opozitës organizuan një demonstratë në Caracas, duke kërkuar informacion të besueshëm në lidhje me shëndetin e Presidentit të Venezuelës, Hugo Chavez.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31