×
Sociale 20 shkurt 2013
Çdo ditë që kalon sjell një version të ri të sulmit kozmik mbi qytetin rus të Çeljabinskut (Chelyabinsk). Nuk mbeten pas shkencëtarëve edhe gazetarët e politikanët. Po flitet mjaft aktivisht për komplotin universal dhe madje për testimin e një armë të re të zgjuar (inteligjente).
Të mërkurën një grevë e personelit të sigurisë të aeroportit të Hamburgut çoi në anulimin e më shumë se një të tretës së fluturimeve, njoftuan drejtuesit e aeroportit.
Në Dresden u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Çmimin Ndërkombëtar të Paqes. Laureat i këtij viti u bë ish oficeri sovjetik Stanisllav Petrov, i cili më 26 shtator të vitit 1983 parandaloi shpërthimin e luftës bërthamore.
Papa i Romës Benedikti XVI mund të ndryshojë rregullin e thirrjes së Konklavë
Rrjeti i stacioneve monitoruese të Traktatit të ndalimit gjithëpërfshirës të testeve bërthamore regjistroi luhatjet infrasonike të fluturimit të bolidit të Çeljabinskut.
Në shërbimin e videohosting YouTube u shfaq një videoklip i përhapur nga autoritetet
Gjuajtësi “Su-30MKI” (russ. "Су-30МКИ) i Forcave Ushtarake Ajrore të Indisë u rrëzua në shtetin indian Rajasthan.
Shumica e amerikanëve (53%) e konsiderojnë potencialin ushtarak të Rusisë si një "k
Sipas fjalëve të një bashkëpunëtori të Universitetit federal të
Miliona njerëz janë përfshirë në grevën 2-ditore mbarëkombëtare që filloi sot në Indi. Praktikisht është paralizuar sektori financiar i vendit - bankat, kompanitë e sigurimeve dhe kompani të tjera financiare janë mbyllur.
Autoritetet e Koresë së Veriut shpërblyen shkencëtarët, specialistët teknik
Të paktën tetë persona u plagosën natën në të
Aeroplani i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme (MSJ) të Rusisë solli nga Siria 99 qytetarë rusë dhe të Bashkësisë së Shteteve të Pavaruara, të cilët shprehën dëshirën për t'u larguar nga vendi.
Në disa qendra banimi termometri shënon pothuajse -50 gradë Celsius. Ngricat me temperatura -30 gradë po vazhdojnë edhe në rajonin Burjatia, fqinj me rajonin e Transbajkalia.
Në Greqi punonjësit e sektorit shtetëror dhe atij privat do të zhvillojnë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24