×
Sociale 5 shkurt 2013
Studimet kanë treguar se 80% e përdoruesve rusë të Internetit përdorin aktivisht rrjetet sociale.
Mostrat më moderne të teknikës së aviacionit dhe mjeteve të mbrojtjes kundërajrore do të demonstrojë Rusia në ekspozitën ndërkombëtare "Aero India 2013". Ajo do të zhvillohet në Bangalore nga 6-10 shkurt. Një interes të veçantë, sipas mendimit të ekspertëve, paraqesin sistemet raketore ruse të mbrojtjes kundërajrore, të cilat nuk kanë analoge në botë.
Artisti i Lyric Opera of Chicago ka marrë djegie në fytyrë dhe në grykë gjatë provave të operës "Die Meistersinger von Nürnberg" të Richard Wagner.
95 pacientët e një klinike private kineze u infektuan me hepatit C nëpërmjet injeksioneve dhe u shtruan në spital.
Policia e qytetit meksikan të Acapulco-s njoftoi mbi përdhunimin e 6 turisteve spanjolle dhe një meksikaneje nga një grup militantësh të armatosur. Sipas njoftimeve, kriminelët në mëngjes herët më 4 shkurt bastisën shtëpitë pranë plazhit.
Çiklisti amerikan Lance Armstrong, i privuar nga të gjithë titujt për përdorim të dopingut, ka refuzuar të kthejë mbrapsht 12 milionë $ të përfituara nga fitoret e tij në "Tour de France".
Në Arabinë Saudite predikuesi i njohur fetar Fayhan Al-Ghamdi, i cili përdhunoi dhe vrau vajzën e tij 5-vjeçare, ia hodhi me 3 muaj burg dhe një kompensim monetar.
Në Venezuelë u kremtua përvjetori i 21-të i grushtit ushtarak të shtetit, të organizuar nga Hugo Chavez në vitin 1992.
Avioni i pasagjerëve "ATR-42" i kompanisë ajrore UTair, i cili po fluturonte nga Tjumeni në
Përgjatë linjës së brigjeve të Ishujve Kurile ra një të
Agjencia ndërkombëtare e renditjeve Standard & Poor’s njoftoi se kundër saj
Shkaku i shpërthimit të një rrokaqielli, të ndodhur javën e kaluar n
Popullsia e planetit e ka tejkaluar tashmë shifrën 7 miliardë banorë. Përkatësisht parashikimeve të veta për të ardhmen demografët janë ndarë në dy kampe. Disa argumentojnë se njerëzimin nga mbipopullimi e kërcënon mungesa, pamjaftueshmëria e burimeve natyrore. Të tjerë, përkundrazi, vërejnë tendencën e ngadalësimit të ritmeve të rritjes së saj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24