×
Sociale 4 shkurt 2013
Banorët e Kinës po përgatiten për të festuar Vitin e Ri, i cili, sipas kalendarit Hënor, do të vijë më 10 shkurt.
Shoqata Gjeografike Ruse do të vazhdojë kërkimin e arit të Skifëve në Republikën e Tuva-së dhe do të merret me eksplorimin e Ishujve të Novosibirskut. Atje, nën shtresën e trashë të akullit janë fshehur ngushtica, për ekzistencën e të cilave deri më sot nuk dihej asgjë.
Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ra ditën e hënë në ishullin grek të Kretës, njoftoi monitorimi global i Shërbimit Gjeologjik të SHBA-ve (USGS).
tërmet, Ishulli i Kretës
Presidenti i Indisë Pranab Mukherjee miratoi hyrjen në fuqi të dënimit me vdekje, si dënim maksimal për ushtrim të dhunës seksuale.
Në SHBA u vra Kapteri kryesor në lirim i këmbësorisë së marinës Chris Kyle, i cili konsiderohej si snajperi më i mirë në historinë amerikane.
SHBA, vrasje, snajper
Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Venezuelës, Diosdado Cabello, deklaroi se gjendja shëndetësore e Presidentit Hugo Chavez gradualisht po përmirësohet.
Cikloni, që erdhi nga Deti Okhotsk, shkaktoi në Kamçatkë rënien e reshjeve
Një autobus u përmbys në autostradë 130 km në lindje të Los Angeles. Siç njoftuan sot mediat lokale, si rezultat i aksidentit dhjetë persona kanë gjetur vdekjen dhe rreth 30 të tjerë janë lënduar.
Policia e Londrës po heton praktikën e përdorimit të emrave të
Më shumë se 20 të burgosur u arratisën nga një burg në Rio de Janeiro nëpërmjet sistemit të kanalizimit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24