×
Sociale 23 janar 2013
Të mërkurën dhjetra mijëra punonjës të sektorit publik zhvilluan protesta masive në të gjithë Slloveninë, njoftojnë mediat vendase.
Turqia do të ndërtojë në Stamboll një nga aeroportet më të
Si rezultat i reshjeve të dendura të dëborës të ditëve të fundit pirgjet e saj në Moskë u rritën deri në 0.5 metra.
Ish-Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, ka ndërmend të transferohet nga Parisi në Lond
Policia britanike akuzoi ish-drejtuesin e programeve sportive të korporatës BBC, 86-vjeçarin Stuart Hall, për abuzime seksuale ndaj fëmijëve dhe përdhunim të femrave.
28 qytetarë rusë, kryesisht gra dhe fëmijë, të cilët dëshiruan të largohen nga Siria, arritën në Moskë me një avion të Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27