×
Sociale 15 janar 2013
Një aksident i madh rrugor me përfshirjen e rreth njëqind automjeteve ndodhi sot rreth mesditës në jug të Suedisë, në afërsi të Helsingborg.
Redaksia gjermane e revistës "Playboy" përpiloi listën e femrave më tërheqëse në politikën gjermane. Sipas rezultateve të anketimit, në vendin e parë u rendit liderja e Partisë Pirate, 25-vjeçarja Marina Weisband.
Fundjavën e kaluar hakerët e "Anonymous" sulmuan faqen e Internetit të Institutit të Teknologjisë të Massachusetts (MIT).
Shpëtuesit kanë gjetur trupin pa jetë të alpinistit nga Moska në malin Elbrus
Një vajzë e re rrëmbeu një tren pasagjerësh në periferi t
Numri i vetëvrasjeve në ushtrinë amerikane në vitin 2012 u rrit me 15% n
Një tren me ushtarë të rekrutuar doli nga shinat në periferi të kryeqytetit egjiptian - Kajro. Të paktën 20 persona humbën jetën, më shumë se 100 të tjerë u lënduan.
Në qytetin gjerman të Shtutgartit po fillon procesi gjyqësor ndaj çiftit të bashkëshortëve rusë, të akuzuar për spiunazh.
Për anijen akullthyese bërthamore "Rusia" ky sezon lundrimi mund të jetë i fundit. Në vitin 2013 anija do të kremtojë përvjetorin e saj të 30 dhe pas tij planifikohet të përfundojë edhe shfrytëzimi i saj.
Në një godinë banimi në fshatin Tuvsi në Republikën Çuvashe (ose
Nxënësi 12-vjeçar nga Kalifornia, i cili dy vjet më parë qëlloi për vdekje babanë e tij neonazist, u shpall fajtor për vrasje me paramendim.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27