×
Sociale 14 janar 2013
Azia po provon aktualisht mungesën e qindra miliona grave. Sipas të dhënave të Fondit të OKB-së për Popullatën, rajoni është përballur me mungesën e rreth 170 milionë përfaqësuesve të seksit të mrekullueshëm.
Të hënën në mëngjes në pjesën qendrore të Detit Mesdhe, në afërsi të brigjeve greke, ra një tërmet, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve (USGS).
Policia arrestoi 6 të akuzuar për një përdhunim tjetër në grup të një gruaje që po udhëtonte me autobus. Personi i shtatë i përfshirë në krim është shpallur në kërkim. Krimi ndodhi më 11 janar.
Aktorja Olivia Wilde u fejua me të dashurin e saj, aktorin dhe skenaristin Jason Sudeikis. Dihet se 37-vje
Aktorja e famshme Jodie Foster për herë të parë preku publikisht temën e orientimit të saj seksual jotradicional. Orientimin e vet jotradicional seksual ajo e pranoi të dielën në ceremoninë e dorëzimit asaj të "Golden Globe-it" të nderit.
Ndotja e ajrit në Pekin e ka tejkaluar nivelin kritik. Të marrësh frymë në kryeqytetin kinez është bërë aq e rrezikshme sa që banorët janë këshilluar të mos dalin jashtë shtëpive dhe të mbajnë maska.
Reshjet e dendura të dëborës që vërshuan sot në verilindje të Japonisë pezulluan kudo lëvizjen e mjeteve të transportit.
Një nga observatorët më të mëdhenj australianë - Siding Spring Observatory - n
23-vjeçarja Mallory Hagan, Miss New York 2012, fitoi titullin "Miss America". Theksohet se pyetjes mbi vendosjen e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27