×
Sociale 9 janar 2013
Ish-Guvernatori i shtetit amerikan të New Mexico, Bill Richardson, dhe Kreu i Internet-kompanisë Google, Eric Schmidt, gjat
Stuhia që goditi Libanin, Jordaninë, Turqinë, Izraelin dhe territoret palestineze, mori jetën e të paktën 17 personave.
Bileta hyrëse në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit amerikan Barack Obama, të planifikuar
Një traget pasagjerësh u përplas me një mol në New York, njofton Agjencia Associated Press. Aksidenti ndodhi rreth 08:45 me orën lokale në Lower Manhattan, pranë Wall Street.
Ish-Kryeministri italian Silvio Berluskoni me vendim gjykate do t’i paguajë ish-bashkëshortes së tij
Kompania ajrore japoneze ANA (All Nippon Airways) ka anuluar një fluturim të brendshëm të avionit “Boeing 787 Dreamliner” pas zbulimit të difektit në sistemin e frenimit.
Për shkak të dy situatave emergjente, të ndodhura me avionin "Boeing-787", autoritetet japoneze kanë urdhëruar kryerjen e një kontrolli urgjent teknik të të gjithë avionëve të këtij lloji në vend.
Pas bisedimeve me Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, Gerard Depardieu njoftoi se ai do t
Shkaku më i mundshëm i aksidentit të avionit "Tu-204" të kompanisë Red Wings
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27