×
Sociale 23 nëntor 2012
Autoritetet e Nju Delhit kanë ndaluar përdorimin e çdo lloj ambalazhi plastik në kryeqytetin indian. "Duke filluar që nga dita e sotme autoritetet ndalojnë shitjen, përdorimin dhe prodhimin e paketimit plastik në qytet.
Aktivistët e të drejtave të njeriut bëjnë thirrje që, në
Shirat me rrebesh dhe erërat e forta shkaktuan përmbytje në Britaninë e Madhe, një person humbi jetën. Kjo është njoftuar nga mediat lokale. Të enjten shërbimet e shpëtimit të Mbretërisë së Bashkuar evakuuan rreth 100 persona.
"Një për të gjithë" - ekspozita me këtë emër u hap në Muzeun-rezervat "Beteja e Stalingradit". Ajo i është përkushtuar 70 vjetorit të fitores së trupave sovjetike në betejën e Stalingradit.
Rubla ruse është një prej kartëmonedhave më të mbrojtura në bot
Në shtetin amerikan të Teksasit u përplasën rreth 140 automjete. Dy persona u vranë dhe mbi 80 të tjerë u plagosën. Tetë prej tyre ndodhen në gjendje kritike për jetën, njoftuan në polici.
Në Venezuelë dy avionë ushtarakë u përplasën gjatë një fluturimi trajnues. Të dy pilotët arritën të katapultonin me parashutë, ndërsa një pilot u vra, sepse pas përplasjes ai largoi avionin sulmues nga ndërtesat e banimit.
Cikloni mbërriti në Lindjen e Largët të Rusisë ditën e hënë, ai solli fillimisht shiun, më pas dëborën dhe ngrohjen e menjëhershme. Ndërsa këtë natë moti u ftoh sërish.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25