×
Sociale 21 nëntor 2012
Avion i trajnimit "MiG-21" i Forcave Ushtarake Ajrore egjiptiane u rrëzua në jug të vendit, në krahinën e Aswan, njoftuan të mërkurën mediat lokale.
Rusia i kërkon Francës të pezullojë përkohësisht shqyrtimin e
Nëse do të ruhen tendencat aktuale demografike çdo fëmijë i tretë, që do të lindë në planet deri në vitin 2050, do të jetë afrikan.
Kompania Google filloi të mbledhë firma kundër censurës në Internet. Peticioni elektronik me titull "Take Action" u shfaq në rrjet më 20 nëntor.
SHBA-të njoftuan mbi shpalljen në kërkim mbarëkombëtar të autorë
“ Avioni rus i tipit "Antonov" u rrëzua kur një nga motorët e tij pushoi së funksionuari gjatë përgatitjes për uljen në pistë 20 kilometra në jug të aeroportit kombëtar të Sanës", - njofton një burim në polici.
Terroristi i njohur pakistanez Mohammed Kasab u var në burg. Për këtë njoftuan autoritetet lokale.
Të paktën 60 persona u plagosën si rezultat i përleshjeve midis policisë dhe demonstruesve në kryeqytetin e Egjiptit - Kajro.
Sot ky vullkan, që ndodhet rreth 280 kilometra në jug të Auckland, filloi të vjellë gurë të nxehtë dhe hi. Mbi kraterin e tij u ngrit një shtyllë e zezë tymi me lartësi rreth 2 kilometra.
Kryeqyteti i Uralit Ekaterinburg pretendon për organizimin e ekspozitës universale mbarëbotërore Expo në vitin 2020. Në mbledhjen e 22 nëntorit të Asamblesë së Përgjithshme të Byrosë Ndërkombëtare të Ekspozitave në Paris do të bëhet edhe një prezantim tjetër i ofertës ruse. Fushata e aplikimit zgjat dy vjet dhe përbëhet nga disa etapa. Dy prezantime tashmë janë bërë.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25