×
Sociale 15 nëntor 2012
Kompania britanike e naftës British Petrolium (BP) do të duhet të paguajë një gjobë që varion nga 3-5 miliardë dollarë për shkak të incidentit në Gjirin e Meksikës. Ky vendim duhet të konfirmohet nga Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve.
Në Jordani u vra një pjesëmarrës i protestave kundër rritjes s
Zyra e regjistrimit të popullsisë së SHBA-ve publikoi të dhënat e verifikuara mbi
Të enjten në Pakistan u ekzekutua një ushtar i dënuar për vrasjen e një oficeri. Kërkesat e tij të mëparshme për falje u refuzuan.
Të enjten më 15 nëntor Meksika u trondit nga një tërmet i fortë. Tërmeti me magnitudë 6.0 u ndje në shtetin e Guerrero dhe në Meksiko.
Pjesëmarrësit e mitingut në Selanik, qyteti i dytë për nga madh
Seancat dëgjimore të çështjes gjyqësore të James Holmes, të dyshuarit
Kryeministri rus Dimitri Medvediev do t’i dhurojë një kotele të racës "nevskaja maskaradnaja" ish-Presidentes së Finlandës Tarja Halonen. Kjo u njoftua prej Medvedievit pas kthimit nga Finlanda në faqen e tij në Facebook. Kryeministri postoi gjithashtu në rrjetin social foton e koteles.
Ekspozita ndërkombëtare turistike më e madhe e Azisë “China International Travel Mart-2012”, në të cilën marrin pjesë përfaqësuesit e disa qindra kompanive dhe organizatave nga dhjetëra vende, u hap sot në Shangai.
Ditën e enjte në verilindje të Koresë së Jugut pësoi katastrof
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25