×
Sociale 13 nëntor 2012
48 vjeçari Thierry Tilly, i cili ka terrorizuar një familje aristokratësh francezë me
Vizita e Ministres gjermane të Punës të hënën në Napoli provokoi përleshje serioze mes policisë dhe studentëve. Ursula von der Leyen mbërriti në Napoli për një takim me homologen e saj italiane Elsa Fornero.
Në rajonin italian të Toscana-s vazhdojnë përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës, të shkaktuara nga shirat e dendur që bien këtu nga e shtuna. Viktima të motit të keq u bënë katër persona.
Prokuroria e Parisit hapi një hetim paraprak ndaj Suad Merah, motrës së radikalit islamik Mohammed
Në Rusi propozohet që këmbësorët të obligohen me ligj për të mbajtur shirita (ang.
Rusia, legjislacioni, kalimtarët
Në aeroportin e qytetit kinez të Zhuhai u aterua për herë të parë avioni rus “Sukhoi Superjet 100” (russ. «Сухой Суперджет 100»). Më shumë se 40 ndërmarrje dhe organizata ruse do të marrin pjesë në Sallonin Ndërkombëtar Aero-Kozmik “Airshow China 2012”, i cili u hap më 13 nëntor.
Një tërmet me magnitudë 6.0 ballë ra sot në Kili. Për këtë njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA. Epiqendra e tërmetit ndodhej 338 km në perëndim të Puerto Chacabuco.
Kompania ruse "Sukhoi" ka ndërmend të prezantojë në vitin 2014 në ekspozitë
Autoritetet e Brukselit vendosën të instalojnë për Krishtlindje në sheshin qendror të qytetit një pajisje elektronike në vend të Pemës tradicionale të Krishtlindjeve. Ky vendim i zemëroi përdoruesit belgë të rrjeteve sociale.
Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë ka ndodhur sot në Gjirin e Alask
Rusia paraqet në Sallonin Ndërkombëtar të Aviacionit “Airshow China 2012”, i
Gjykata në Zelandën e Re ka vendosur të lirojë personin 76-vjeçar, i cili, sipas versionit të policisë, kishte ndërmed të spërkaste me pleh kali Princin e Britanisë Charles (Prince of Wales) dhe bashkëshorten e tij Camilla (Dukesha e Cornwall).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25