×
Sociale 8 nëntor 2012
Të mërkurën në mbrëmje rreth 50.000 njerëz mbetën të bllokuar në trenat nëntokësorë të Parisit.
"Anastasia Zavgorodnaja më 7 nëntor u drejtua në Ambasadën e Rusisë n
Papunësia në Greqi për herë të parë ka tejkaluar një të katërtën e popullsisë së aftë për punë, njoftoi të enjten Shërbimi kombëtar i statistikave ELSTAT.
Policia gjermane dhe hetuesit kontrolluan disa zyra të Koncernit europian ajroro-kozmik EADS në Gjermani lidhur me çështjen e mitmarrjes për shitjen e avionëve gjuajtës Eurofighter Typhoon nga Forcat Ushtarake Ajrore të Austrisë, shkruan botimi "The Financial Times".
Aksesi pa kabllo në rrjetin e Internet wireless (Wi-Fi) në Lojrat Olimpike Dimërore në
Peshkopi i Durhamit, 56-vjeçari Justin Portal Welby, pranoi propozimin e Sinodit të Kishës Anglikane për të marrë postin e udhëheqësit shpirtëror - Kryepeshkop i Canterbury-t. Emërimi i tij do të shpallet zyrtarisht ditën e premte.
Gjykata e Kalifornisë e dënoi producentin e filmit skandaloz "Pafajësia e Myslimanëve", të njohur me emrin Nakoula Basseley Nakoula, me një vit burg për shkelje të rregullave të lirimit me kusht.
Të paktën katër persona, duke përfshirë këtu edhe tre
Numri i viktimave të tërmetit të fuqishëm në Guatemala arriti në 48 persona. Për këtë njoftoi Presidenti i vendit Otto Perez Molina.
Numri i viktimave zjarrit të hapur me armë ditën e mërkurë nga juristi i një kompanie farmaceutike në verilindje të Moskës u rrit deri në 6 persona - në spital ndërroi jetë edhe një prej viktimave.
Shtetet amerikane New York dhe New Jersey, të cilat përjetuan në fund të tetorit uraganin shkatërrimtar "Sandy", përsëri u ndodhën nën goditjen e fatkeqësisë natyrore.
Në një elektrostacion në qytetin holandez Nijmegen (krahina Gelderland) ndodhi një shpërthim. Është ndërmarrë evakuimi i njerëzve nga ndërtesat që ndodhen atje afër, njofton Agjencia “ITAR-TASS” me referim te mediat lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25