×
Sociale 7 nëntor 2012
Prodhuesi aziatik i aparateve elektronike Foxconn, i cili prodhon pajisje për Apple, mezi po e përballon kërkesën për smartphone iPhone 5, njoftoi Agjencia Reuters duke iu referuar Kryetarit të Bordit të Drejtorëve të Foxconn, Terry Gou. Shitjet e iPhone 5 filluan në 21 shtator.
Tre viktima u nxorrën nga rrënojat e qendrës tregtare shumëkatë
Policia e shtetit Andhra Pradesh në jug të Indisë arrestoi një person, i cili mashtroi një vajzë, duke komunikuar me të në Facebook.
Avioni sportiv “Jak-18” u rrëzua të mërkurën pasdite në rajonin e Riazanit.
Në Sheshin e Kuq të Moskës u zhvillua një marshim kushtuar përvjetorit të paradës historike të 7 nëntorit të vitit 1941.
Sipas të dhënave të saktësuara, si rezultat i zjarrit të hapur me armë në depon e medikamenteve në rrugën Çermianskaja në Moskë u vranë jo 4 por 5 persona. I dyshuari është arrestuar.
Një person i panjohur hapi zjarr me armë në veri-lindje të Moskës të mërkurën në mëngjes, njoftuan organet e zbatimit të ligjit të kryeqytetit.
Kabineti i Ministrave të Francës të mërkurën do të diskutojë planet për legalizimin e martesave midis të njëjtin seks (mes homoseksualëve) në vend.
Një prej votuesve në shtetin Michigan u impresionua kaq shumë saqë humbi ndjenjat mu në qendrën e votimit, njofton gazeta lokale "Detroit News".
Stuhia e borës që po drejtohet për në New York dhe New Jersey, të cilët ende nuk e kanë marrë veten pas uraganit "Sandy", filloi të zbehet. Për këtë njofton Qendra Kombëtare e Moti e SHBA-ve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25