×
Sociale 6 nëntor 2012
Siç njoftuan sot në Institutin Kombëtar të Arkeologjisë Parandaluese, në një
Në Afrikën e Jugut lëshuan në qarkullim kartëmonedhat e reja me imazhin e luftëtarit legjendar kundër aparteidit Nelson Mandelës, i cili këtë vit mbushi plot 94 vjet.
Një uragan i ri mund të vërshojë të mërkurën
Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën lehtë si rezultat i një shpërthimi ditën e martë në Spitalin Rajonal Durham në Karolinën e Veriut (SHBA).
Një duzinë aktivistësh të «Anonymous» me maskat e Guy Fawkes në fytyrë hodhën tri fishekzjarre dhe vendosën tre trëndafila të hënën në mbrëmje në ndërtesën e Parlamentit Europian në Bruksel.
Është përmbytur jugu i Spanjës, duke përfshirë Seviljen dhe Cordoban. Në 20 provinca është shpallur niveli i verdhë i alarmit. Në tre rajone të tjera alarmi ka arritur nivelin portokalli.
Sindikatat më të mëdha greke po fillojnë një grevë të përgjithshme 48-orëshe kundër masave shtrënguese ekonomike. Do të jenë të mbyllura institucionet qeveritare, shkollat dhe shumë dyqane.
Astronautët amerikanë Sunita Williams dhe Kevin Ford, të cilët gjenden në Stacionin Kozmik Ndërkombëtar, votuan për kandidatit e preferuar për postin e Presidentit të SHBA-ve para se të niseshin me shërbim në SKN.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25