×
Sociale 17 tetor 2012
Një grua e moshuar austriake me duart e saj neutralizoi një burrë të armatosur me
Gjatë dy viteve të fundit populli kinez është bërë shumë m
Kryeministri britanik David Cameron i ka bërë thirrje UEFA-s për të aplikuar sanksione
Administrata Kombëtare Suedeze e Ushqimit ka lëshuar një paralajmërim për
Trupat e dy policëve indonezianë me grykë të prerë dhe shenja torturash u
Shoqata e Futbollit e Anglisë dërgoi në UEFA një ankesë për sjelljen e tifozëve serbë gjatë një ndeshje të ekipeve të të rinjve për daljen në Euro-2013.
Presidenti i Ukrainës Viktor Janukoviç e quajti barbarizëm, që fyu ndjenjat fetare t
Pesë vetë u vranë dhe 38 të tjerë u plagosën si rezultat i përplasjes së një autobusi të linjës dhe një automobili të lehtë në rajonin Stavropol.
Ambasadori i SHBA në Japoni John Roos kërkoi falje për incidentin e ndodhur në ishullin Okinawa, ku dy marinsa amerikanë u arrestuan ditën e martë nga policia në bazë të akuzës për përdhunimin e një vajze vendase.
Avioni Boeing-737-800 i kompanisë ajrore “S7”, i cili po kryente sot fluturimin sipas itinerarit "Çita-Mosk
Gjykata e Shën Petersburgut thirri këngëtaren Madonna në seancën e dëgjimeve gjyqësore në lidhje me çështjen e propogandës së homoseksualizmit në koncertin e saj.
Qeveria japoneze mund të ndihmojë Laureatin e Çmimit Nobel në fushën e Fiziologjis
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27
28