×
Sociale 11 tetor 2012
Numri i përdoruesve të Internetit në botë është rritur në baz
Bregdeti i Bangladeshit u përfshi nga një stuhi e fuqishme. Si rezultat i fatkeqësis
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev nënshkroi dekretin e qeverisë për transferimin e 600
Bashkëshortja e Presidentit të Francës François Hollande - Valerie Trierweiller nuk e vler
Guvernatori i Floridës Rick Scott gabimisht i dha banorëve të shtetit numrin e shërbimit "seks në telefon" në vend të numrit "hotline" për pyetjet lidhur me shpërthimin e epidemisë së meningjitit fungal.
Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2012 iu dorëzua shkrimtarit
Në Campus Martius në Romë arkeologët spanjollë zbuluan vendin e saktë të vrasjes së Julius Ceaser.
Rusia vazhdon t’i ruajë vetes me mjaft siguri pozitën kryesuese në tregun e shërbimeve për nxjerrjen e aparateve kozmike në orbitë: nga 640 lëshimet e suksesshme të 10 viteve të fundit Federatës Ruse i bien për pjesë 255.
Për herë të parë në botë të enjten më 11 tetor festohet Dita Ndërkombëtare e Vajzave e shpallur nga OKB, qëllimi i së cilës është të tërheqë vëmendjen ndaj diskriminimit.
Të paktën 8 persona u vranë dhe 20 të tjerë u lënduan nga shpërthimi i një autobusi në veriperëndim të Pakistanit.
Gjykata e Los Angeles ditën e mërkurë vendosi të mbajë nën arrest producentin e filmit "Pafajësia e myslimanëve" Mark Basseley Youssef deri sa të merret vendimi përfundimtar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27
28