×
Sociale 5 tetor 2012
Ish-Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Greqisë dhe ish-deputeti i Partisë Social-Demokratike PASOK Leonidas Tsanis u gjet i vdekur në shtëpinë e tij. Politikani pretendohet se ka kryer vetëvrasje.
Aksidenti ndodhi në rrugën Antalya-Kemer. Autobusi rrëshqiti në rrugën e lagur dhe u përmbys, duke shkarë në këtë pozicion rreth 10 metra.
Në qytetin turistik izraelit Eliat një burrë hapi zjarr në hotelin "Leonardo Club". Sipas të dhënave paraprake, është lënduar një person. Me sa duket, turisti amerikan i rrëmbeu armën rojes dhe hapi zjarr.
Qendra e vullkanologjisë dhe e reduktimit të rreziqeve gjeologjike në Indonezi ngriti nivelin e alarmit p
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27
28