×
Sociale 27 shtator 2012
Komisioni për turizmin dhe monumentet antike i Bashkimit të Rinisë Revolucionare të Egjiptit synon
Revista spanjolle satirike “El Jueves” ("E enjtja") botoi një karikaturë të Profetit Muhamed. Si
Një kamion në autostradën pranë Berlinit goditi një autobus me fëmijë nga Polonia, që shkonin në një ekskursion në Londër. Për këtë njoftoi ditën e enjte kanali televiziv TVN24.
Në Athinë, manifestimi i mijëra banorëve i drejtuar kundër masave ekonomike
Presidenti i kompanisë më të madhe ruse të naftës "Rosneft" Igor Seçin i dha Kreut të Venezuelës Hugo Chavez si dhuratë nga Presidenti i Rusisë Vladimir Putin një kone të “Terrier” (racë qeni) të zi rus.
Aeroplani, me të cilin po fluturonte Presidenti i SHBA Barack Obama ditën e mërkurë ra në një zonë me turbullira të forta ndërsa ulej në aeroportin e qytetit Toledo, Ohio.
Një banor i fshatit, përmes të cilit po ndërtojnë një rrug
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30