×
Sociale 21 shtator 2012
Në Velikij Novgorod ditën e premte festojnë 1150 vjetorin e shtetit rus. Platformat kryesore të festës do të jenë Kremlini dhe qyteza Rurik - rezidenca e lashtë e princërve të Novgorod.
Pranë bregdetit perëndimor të ishullit grek të Kretës ditën e premte ra një tërmet i fortë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA.
Pranë trupit të njeriut u gjet një shishe me terpentinë. Për këtë njoftojnë mediat lokale.
Ditën e premte, më 21 shtator, në Japoni filloi shitja e smartfonëve iPhone 5 nga kompania Apple. Siç njofton Agjencia lokale Kyodo, keqbërrësit kanë vjedhur tashmë të paktën 220 telefona mobile.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30