×
Sociale 19 shtator 2012
Autoritetet saudite nuk iu dhanë leje për në Haxh pelegrinëve nga Siria. Haxhi
Sllovakia u bashkua me Poloninë dhe vuri në funksionim ndalimin e shitjes së pijeve të forta alkoolike nga Republika Çeke.
Në jug të Bullgarisë në qytetin e Pazarxhik 13 persona dolën para gjyqit nën akuzat për propogandim të islamit radikal.
Të paktën 26 persona u vranë si rezultat i shpërthimit të gazit ditën e martë në ndërmarrjen e gjigandit shtetëror meksikan të naftës Pemex.
Një nga aktivistët politikë më të famshëm spanjollë ish-Kreu i Partisë Komuniste të Spanjës Santiago Carrillo ndërroi jetë në Madrid në moshën 97 vjeçare.
E përjavshmja satirike franceze “Charlie Hebdo” publikon në numrin e sotëm disa karikatura të Profetit Muhamed. Siç deklaroi redaktori i botimit karikaturisti, i cili punon nën pseudonimin Sharb, karikaturat "do të shokojnë ata që duan vetë të shokohen".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30