×
Sociale 18 shtator 2012
Në Muzeun e Ideve në Lviv u mbyll ekspozita e fotografive Touch Faith, ku ishin të pranishme imazhet e modeleve, që pozonin në varret e ushtarakëve në varrezën Lychakovskij. Sfond për disa foto shërbyen kryqet e bardha të memorialit “Eaglets Lviv” (rus.
Në Francë nisi një hetim paraprak në lidhje me publikimin në revistën “Closer” të fotografive gjysëm nudo të dukeshës së Kembrixhit.
Rusët mund të humbasin plotësisht aksesin në faqen e Internetit që transmeton video (ang.
Kampioni i dyfishtë olimpik në snowboard Shaun White u arrestua për një skandal në hotelin Loews Vanderbilt në Nashville, të cilin e shkaktoi natën duke u gdhirë 16 shtatori në gjendje të dehur.
Në aeroportin ndërkombëtar John F. Kennedy në Nju Jork për shkak
Sipas të dhënave të OKB-së, në Bolivi, u ul ndjeshëm prodhimi
Autoritetet meksikane ditën e martë njoftuan për arratisjen e më shumë se 130 të burgosurve nga burgu, i ndodhur në afërsi të kufirit me SHBA.
Numri i viktimave të alkoolit të falsifikuar në vendet e Evropës është në rritje. Katër polakë kanë gjetur vdekjen nga helmimi me metanol. Numri total i viktimave në Republikën Çeke, Sllovaki dhe Poloni rezulton më shumë se 60 persona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30